Zestaw PIC-IoT WG Development Board (AC164164) firmy Microchip dla wsparcia projektowania aplikacji IoT bazujących na mikrokontrolerach PIC

Kategoria: , Tagi:
Zestaw PIC-IoT WG Development Board (AC164164) firmy Microchip dla wsparcia projektowania aplikacji IoT bazujących na mikrokontrolerach PIC

Od mikserów, przez termostaty, po systemy nawadniające, mikrokontrolery PIC są sercem milionów aplikacji wbudowanych. Ponieważ wielu inżynierów przenosi swoje następnej generacji aplikacje do chmury, muszą przezwyciężyć zawiłości związane z protokołami komunikacyjnymi, bezpieczeństwem i kompatybilnością sprzętową. Aby przyspieszyć rozwój tych aplikacji, firma Microchip Technology zaprezentowała nową platformę szybkiego rozwoju Internetu Rzeczy (IoT) dla Google Cloud IoT Core, która łączy w sobie mikrokontroler PIC® o niskim poborze mocy (XLP), sprzętowy układ uwierzytelniający CryptoAuthentication™ oraz w pełni certyfikowany, przemysłowej klasy kontroler sieci Wi-Fi®. Zestaw PIC-IoT WG Development Board firmy Microchip zapewnia prosty sposób na łączenie i zabezpieczanie aplikacji IoT opartych na mikrokontrolerach PIC, eliminując dodatkowe luki czasowe, kosztowe oraz związane z bezpieczeństwem, wynikające z dużych frameworków programowych i systemów operacyjnych czasu rzeczywistego (RTOS). Po nawiązaniu połączenia z Google Cloud IoT Core zapewnia zaawansowane przetwarzanie danych oraz funkcje analityczne, które pomagają projektantom tworzyć lepsze i bardziej inteligentne produkty.

W ramach rozszerzonej współpracy Microchip z Google Cloud, PIC-IoT WG Development Board umożliwia projektantom bazującym na mikrokontrolerach PIC proste dodawanie łączności w chmurze dla produktów nowej generacji za pomocą bezpłatnego portalu internetowego dostępnego pod adresem www.PIC-IoT.com. Po podłączeniu programiści mogą korzystać z szybkiego narzędzia programistycznego MPLAB® Code Configurator (MCC) firmy Microchip służącego do opracowywania, debugowania i dostosowywania aplikacji. Płyta łączy inteligentne, połączone i bezpieczne urządzenia, aby umożliwić projektantom tworzenie połączonych aplikacji w ciągu kilku minut, w tym:

  • Mikrokontroler PIC z technologią eXtreme Low-Power (XLP) ze zintegrowanymi niezależnymi urządzeniami peryferyjnymi CIP - idealny do zasilanych bateryjnie aplikacji do wykrywania i sterowania w czasie rzeczywistym, Mikrokontroler PIC24FJ128GA705 zapewnia prostotę architektury PIC z dodatkową pamięcią i zaawansowaną integracją analogową. Dzięki urządzeniom peryferyjnym niezależnym od rdzenia Core Independent Peripherals (CIP) zaprojektowanym do obsługi złożonych aplikacji przy mniejszym kodzie i zmniejszonym zużyciu energii, urządzenie zapewnia idealną kombinację wydajności przy wyjątkowo niskim zużyciu energii.
  • Bezpieczny układ uwierzytelniający ATECC608A CryptoAuthentication™ zapewnia zaufaną i chronioną tożsamość dla każdego urządzenia, które może być bezpiecznie uwierzytelnione. Urządzenia ATECC608A są wstępnie rejestrowane w Google Cloud IoT Core i gotowe do użycia.
  • Łączność Wi-Fi z Google Cloud dzięki układowi ATWINC1510 – przemysłowemu i certyfikowanemu kontrolerowi sieci IEEE 802.11 b/g/n, który zapewnia proste połączenie z dowolnym mikrokontrolerem poprzez elastyczny interfejs SPI. Moduł zwalnia projektantów od konieczności posiadania wiedzy w zakresie protokołów sieciowych.

"Microchip kontynuuje wprowadzanie nowych narzędzi szybkiego rozwoju, które umożliwiają projektantom bazującym na mikrokontolerach PIC spełnianie zmieniających się wymagań aplikacji i tworzenie zróżnicowanych produktów" - powiedział Steve Drehobl, wiceprezes wydziału 8 i 16-bitowych mikrokontrolerów w firmie Microchip. "Gdy projektanci dodają łączność w chmurze i przenoszą swoje aplikacje do Internetu rzeczy (IoT), nasza płyta rozwojowa PIC-IoT WG zapewnia uproszczony proces rozwoju, aby zacząć szybko wprowadzać projekty na rynek.."

Google Cloud IoT Core zapewnia w pełni zarządzaną usługę, która umożliwia projektantom łatwe i bezpieczne łączenie, zarządzanie i przetwarzanie danych z urządzeń w skali globalnej. Platforma zbiera, przetwarza i analizuje dane w czasie rzeczywistym, aby umożliwić projektantom zwiększenie efektywności operacyjnej w projektach osadzonych.

"Zestaw rozwojowy PIC-IoT WG zapewnia klientom Google Cloud IoT kolejną opcję przyspieszenia rozwoju aplikacji podłączanych w chmurze, bez uszczerbku dla bezpieczeństwa" - powiedział Antony Passemard, szef działu zarządzania produktami w Google Cloud IoT.. "W połączeniu z infrastrukturą sieciową Google Cloud Platform oraz usługami IoT Google, prostota karty umożliwia dostęp do wszechstronnych narzędzi analitycznych i unikalnych możliwości ‘machine learning."

Płytka rozwojowa PIC-IoT WG dołącza do niedawno zaprezentowanego zestawu AVR-IoT WG, dając projektantom możliwość łatwego tworzenia aplikacji połączonych w chmurze z ich preferowaną architekturą.

Narzędzia programistyczne

Płytka rozwojowa PIC-IoT WG obsługiwana jest przez zintegrowane środowisko programistyczne MPLAB X Integrated Development Environment (IDE) i narzędzie do szybkiego prototypowania – Microchip Code Configurator. Płyta kompatybilna jest również z ponad 450 kartami rozszerzeń Click firmy MikroElektronikak, które rozszerzają możliwości zestawu o dodanie funkcji czujników i siłowników. Programiści, którzy zakupią zestaw, będą mieli dostęp do portalu internetowego, który natychmiast wyświetli dane z podłączonych czujników.

Więcej informacji o nowym zestawie PIC-IoT WG Development Board (AC164164) firmy Microchip mogą Państwo uzyskać w bogatej dokumentacji na stronie producenta.

Zapytaj o produkt