WFI32E01PC pierwszy w historii moduł mikrokontrolera z Wi-Fi firmy Microchip integrujący platformę bezpieczeństwa Trust&GO

Kategoria: , Tagi:
WFI32E01PC pierwszy w historii moduł mikrokontrolera z Wi-Fi firmy Microchip integrujący platformę bezpieczeństwa Trust&GO

W miarę jak Internet Rzeczy (IoT) rozszerza się poza automatykę domową i wkracza głębiej w sterowanie domem - w tym ogrzewanie, wentylację i klimatyzację (HVAC), bramy garażowe i wentylatory - i rośnie w automatyce budynkowej i przemysłowej, zapotrzebowanie na wysoce zintegrowaną,niezawodną i zabezpieczoną łączność w przemysłowym IoT (IIoT) jest większa niż kiedykolwiek. Firma Microchip Technology zaprezentowała pierwszy w historii moduł mikrokontrolera Wi-Fi® z unikalną, platformą bezpieczeństwa Trust&GO.

Dla programistów projektujących bezpieczne systemy IIoT, wysoce zintegrowany moduł WFI32E01PC firmy Microchip to moduł MCU Wi-Fi z zabezpieczoną platformą Trust & GO, który jest wstępnie przygotowany do pracy z platformami w chmurze. WFI32E01PC jest zgodny ze specyfikacją Wi-Fi Alliance (WFA) i w pełni certyfikowany przez FCC, IC oraz RED. Platforma Trust&GO firmy Microchip zaimplementowana w module WFI32E01PC usprawnia proces uwierzytelniania sieci przy użyciu technologii elementów bezpiecznych, która jest wstępnie skonfigurowana i przygotowana do uwierzytelniania w chmurze.

WFI32E01PC pierwszy w historii mikrokontroler Wi-Fi firmy Microchip integrujący platformę bezpieczeństwa Trust&GO

W przeciwieństwie do istniejących urządzeń, nowa technologia firmy Microchip obejmuje najwyższej klasy rdzeń PIC32, bogate urządzenia peryferyjne i sprawdzoną platformę zabezpieczeń sprzętowych - co pozwala nie tylko zapewnić łączność Wi-Fi, ale także służyć jako potężny rdzeń dla całego systemu IIoT.

Wraz ze wzrostem liczby ataków tradycyjne oprogramowanie do szyfrowania danych nie wystarcza już do ochrony przesyłanych danych. Urządzenia potrzebują zakodowanej na stałe, weryfikowalnej i godnej zaufania tożsamości, aby bezpiecznie łączyć się z chmurą.” - powiedział Steve Caldwell, wiceprezes jednostki biznesowej Microchip Wireless Service Group. „To pierwszy bezpieczny, mikrokontroler z wbudowanym Wi-Fi, który jest wysyłany bezpośrednio z fabryki lub dostępny w kanale dystrybucyjnym.”

W przeciwieństwie do projektów opartych na modułach, projekty dyskretne mogą być trudne ze względu na potrzebę opracowania sterowników i obwodów dla wielu układów scalonych, zwłaszcza gdy chipy pochodzą od różnych dostawców. Często trudno jest uzyskać wsparcie na poziomie systemu od dostawców, ponieważ ich wiedza dotyczy tylko produktów, które produkują. Projektanci rozwiązań wbudowanych potrzebują wysoce zintegrowanego rozwiązania modułowego zapewniającego funkcjonalność klasy przemysłowej, solidne połączenie Wi-Fi oraz sprzętowe zabezpieczenia i uwierzytelnianie. WFI32E01PC zapewnia te i więcej możliwości w jednym module,zwiększając moc częstotliwości radiowej (RF) i zapewniając wyższy poziom bezpieczeństwa.

Oprócz zastosowań przemysłowych, WFI32E01PC jest przeznaczony do urządzeń automatyki domowej, komputerów i urządzeń konsumenckich.

Jako dostawca kompleksowych rozwiązań systemowych, Microchip oferuje szeroką gamę rozwiązań, które upraszczają systemy IoT i IIoT podczas parowania modułu WFI32E01 z innymi wiodącymi na rynku komponentami Microchip, takimi jak rodzina Ethernet PHY KSZ8081,rodzina nadajników-odbiorników CAN MCP2542WFD, czujniki i technologie radiowe w tym Bluetooth® Low Energy (BLE), Long Range (LoRa®) i IEEE® 802.15.4. Podejście firmy Microchip do rozwiązań systemowych zapewnia gotowe do użycia sterowniki programowe i projekty referencyjne sprzętu, znacznie zmniejszając ryzyko projektu i czas wprowadzania produktu na rynek.

Narzędzia programistyczne

PIC32 WFI32E Curiosity Board (#EV12F11A)

WFI32E01PC firmy Microchip zawarty jest na płytce PIC32 WFI32E Curiosity Board (#EV12F11A). Wsparcie oprogramowania obejmuje zintegrowane środowisko programistyczne (IDE) MPLAB® X firmy Microchip oraz wbudowaną platformę programistyczną MPLAB Harmony v3. Narzędzia pomocnicze obejmują m.in. wbudowany debugger i nagłówek do programowania szeregowego w obwodzie dla zewnętrznych programatorów / debuggerów MPLAB Snap, MPLAB PICkit™ 4 lub MPLAB ICD 4.

PIC32MZW1 Curiosity Board posiada kwalifikacje Amazon AWS IoT Core i jest wymieniona w oficjalnym katalogu urządzeń partnerów Amazon Web Services (AWS). Zawiera gotowe do użycia demo z rejestracją i komunikacją z AWS IoT Core oraz interakcją z wbudowanymi czujnikami za pomocą usługi Alexa Voice Service (AVS). Kwalifikacja AWS IoT Core obejmuje próbki kodu, oprogramowanie WLAN i stos sieciowy, które można znaleźć w MPLAB Harmony v3.

Gamma jest autoryzowanym dystrybutorem rozwiązań firmy Microchip Technology w Polsce. W celu uzyskania szerszych informacji o naszej ofercie, zapraszamy do konatktu z naszym działem handlowym.

Zapytaj o produkt