Wzmocnione przed promieniowaniem, sterowniki silników LX7720 firmy Microchip dla aplikacji kosmicznych

Kategoria: , Tagi:
Wzmocnione przed promieniowaniem, sterowniki silników LX7720 firmy Microchip dla aplikacji kosmicznych

Stała potrzeba zmniejszenia rozmiarów, wagi i mocy (size, weight and power - SWaP) satelitów i innych systemów kosmicznych stanowi stałe wyzwanie dla branży. Dlatego też Microchip Technology Inc. łącząc ponad 20 powszechnie używanych funkcji w jednym chipie, przedstawił dzisiaj wzmocniony radiacyjnie sterownik silnika z sygnałem mieszanym LX7720, będący najnowszym dodatkiem do rodziny produktów Space System Manager (SSM). Jako pierwszy w branży wysoce zintegrowany układ scalony sterowania silnikiem (IC) wzmocniony przed promieniowaniem (RHBD), LX7720 znacznie zmniejsza wagę i przestrzeń na płytce w porównaniu z konwencjonalnymi dyskretnymi obwodami sterującymi silnika. Zmniejszając liczbę komponentów w systemie, programiści mogą sprawdzać i testować mniej części, minimalizując jednocześnie fizyczne punkty potencjalnej awarii z powodu mniejszej liczby połączeń i punktów lutowanych.

Kontroler LX7720 oferuje unikalne rozwiązanie dla producentów satelitów wrażliwych na redukcję powierzchni płytki i wagi poprzez konsolidację podstawowych funkcji obwodów sterowania silnikiem i wykrywania pozycji wymaganych w robotyce, wieloosiowych mechanizmów wskazujących i precyzyjnej kontroli ruchu elementów optycznych. Sterownik Microchip łączy w sobie cztery półmostkowe N-kanałowe sterowniki tranzystorów polowych (MOSFET) z półprzewodnikami metalowo-tlenkowymi, cztery czujniki prądu różnicowego typu floating, sterownik transformatora rezolwera z modulacją impulsową, trzy wejścia czujnikowe rezolwera różnicowego, sześć dwupoziomowych wejść logicznych, sterowniki mocy przez Field Effect Transistors (FET), elektronika sterująca pętlą do sterowania napięciem lub prądem, odczyt pozycji (przelicznik, potencjometr, wyłączniki krańcowe itp.), wykrywanie błędów i wiele więcej w jednym urządzeniu.

LX7720 służy jako układ scalony towarzyszący sygnałowi mieszanemu do wybranego cyfrowego układu scalonego używanego w aplikacji. Produkty Microchip's Radiation Tolerant (RT) PolarFire® i RTG4 ™ Field Programmable Gate Array (FPGA) oraz niedawno zapowiedziany mikrokontroler zabezpieczony przed promieniowaniem SAMRH71 (MCU) to idealne układy towarzyszące od jednego dostawcy. LX7720 ma kwalifikacje MIL-PRF-38535 klasy V i klasy Q i został już przyjęty przez klientów w celu umożliwienia różnych zastosowań sterowania silnikami w robotyce kosmicznej i programach kosmicznych przeznaczonych dla ludzi. Jest to idealne rozwiązanie do zastosowań statków kosmicznych obejmujących m.in. sterowanie serwomechanizmem sterownika silnika, sterowanie serwomechanizmem siłownika liniowego oraz do napędzania silników krokowych, bezszczotkowych silników prądu stałego (BLDC) i silników synchronicznych z magnesami trwałymi (PMSM). LX7720 oferuje tolerancję na promieniowanie do 100 krad całkowitej dawki jonizacyjnej (TID) i 50 krad dawki Enhanced-Low-Dose-Rate-Sensitivity (ELDRS) i jest odporny na pojedyncze zdarzenie.

Zapytaj o produkt