Microchip wprowadza pierwsze na świecie switche oraz retimery PCI Express (PCIe) 5.0

Kategoria: , Tagi:
Microchip wprowadza pierwsze na świecie switche oraz retimery PCI Express (PCIe) 5.0

Aplikacje, takie jak analityka danych, jazda autonomiczna i diagnostyka medyczna, generują niezwykłe wymagania w zakresie uczenia maszynowego i hiperskalowej infrastruktury obliczeniowej. Aby sprostać tym wymaganiom, firma Microchip Technology Inc. zaprezentowała pierwsze na świecie switche PCI Express (PCIe) 5.0 – w postaci rodziny układów Switchtec PFX PCIe 5.0 - podwajające wydajność połączeń w celu obsługi gęstej mocy obliczeniowej, szybkich sieci i pamięci masowej NVM Express® (NVMe®). Wraz z retimerami XpressConnect™, Microchip jest jedynym w branży dostawcą zarówno przełączników PCIe Gen 5, jak i produktów retimerowych PCIe Gen 5, dostarczając kompletne portfolio rozwiązań infrastrukturalnych PCIe Gen 5 o sprawdzonej interoperacyjności.

Akceleratory, procesory graficzne (GPU), jednostki centralne (CPU) i szybkie karty sieciowe nadal napędzają zapotrzebowanie na wydajniejszą infrastrukturę PCIe. Wprowadzenie przez firmę Microchip pierwszego na świecie przełącznika PCIe 5.0 podwaja szybkość połączeń PCIe Gen 4 do 32 GT/s, aby obsługiwać najbardziej wymagające platformy uczenia maszynowego nowej generacji ”- powiedział Andrew Dieckmann, wiceprezes ds. Marketingu i inżynierii aplikacji dla danych firmy Microchip. „W połączeniu z naszą rodziną retimerów XpressConnect PCIe 5.0 i Compute Express Link™ (CXL™) 1.1 / 2.0, Microchip oferuje najszerszą w branży ofertę rozwiązań infrastrukturalnych PCIe Gen 5 o najniższych opóźnieniach i pełnej interoperacyjności”.

Rodzina przełączników Switchtec PFX PCIe 5.0 obejmuje przełączniki o wysokiej gęstości i wysokiej niezawodności, obsługujące od 28 do 100 linii i do 48 nieprzezroczystych mostów (NTB). Urządzenia z technologią Switchtec obsługują funkcje wysokiej niezawodności, w tym podłączanie typu hot oraz surprise, a także uwierzytelnianie bezpiecznego rozruchu. Przy szybkości transmisji danych PCIe 5.0 wynoszącej 32 GT/s, integralność sygnału i złożone topologie systemu stanowią poważne wyzwanie w zakresie rozwoju i debugowania. Aby przyspieszyć czas wprowadzenia na rynek, przełącznik Switchtec PFX PCIe 5.0 zapewnia kompleksowy zestaw funkcji debugowania i diagnostycznych, w tym zaawansowane wewnętrzne analizatory PCIe obsługujące generowanie i analizę pakietów Transaction Layer (TLP) oraz niezakłócone funkcje przechwytywania wzroku SerDes. Szybkie uruchamianie systemu i debugowanie jest dodatkowo wspierane przez ChipLink - intuicyjną konfigurację urządzeń i przeglądarkę topologii opartą na graficznym interfejsie użytkownika (GUI), która zapewnia pełny dostęp do rejestrów, liczników, diagnostyki i przechwytywania kryminalistycznego przełącznika PFX PCIe.

<

blockquote>

Nadchodzące procesory Intel Sapphire Rapids Xeon zaimplementują PCI Express 5.0 i Compute Express Link o szybkości do 32,0 GT/s, aby zapewnić rozwiązania we/wy o niskich opóźnieniach i wysokiej przepustowości, których potrzebują nasi klienci” - powiedział dr Debendra Das Sharma , Pracownik firmy Intel i dyrektor ds. Technologii i standardów we/wy.Cieszymy się, że inwestycja Microchip w przełączniki i retimery PCIe 5.0 wzmacnia ekosystem i umożliwia szersze wdrażanie rozwiązań obsługujących PCIe 5.0 i CXL”.

Zapytaj o produkt