Odporne na promieniowanie 64-megabitowe równoległe pamięci SuperFlash firmy Microchip

Kategoria: , Tagi:
Odporne na promieniowanie 64-megabitowe równoległe pamięci SuperFlash firmy Microchip

Aby skrócić czas, koszt i ryzyko opracowania systemów kwalifikujących się do lotów kosmicznych, projektanci mogą rozpocząć od zastosowania urządzeń Commercial-Off-The-Shelf (COTS), które później można zastąpić ich odpowiednikami przystosowanymi do lotów kosmicznych, odpornych na promieniowanie, dostępnych w opakowaniach z tworzywa sztucznego lub ceramiki z takim samym rozkładem wyprowadzeń.

Firma Microchip Technology Inc. zaprezentowała odporne na promieniowanie, 64-megabitowe (Mbit) równoległe pamięci SuperFlash z niezrównaną tolerancją całkowitej dawki jonizującej (TID), zapewniające maksymalną niezawodność i wytrzymałość w trudnym środowisku promieniowania podczas misji kosmicznych. Pamięci te są idealnym towarzyszem mikrokontrolerów (MCU), mikroprocesorów (MPU) i programowalnych macierzy bramek (FPGA) firmy Microchip, które stanowią elementy składowe tego skalowalnego modelu rozwoju.

Urządzenie SST38LF6401RT SuperFlash uzupełnia nasze skalowalne podejście do opracowywania rozwiązań dla systemów kosmicznych, wykorzystujących nasze mikroprocesory odporne na promieniowanie lub wzmacniane przed promieniowaniem układy FPGA” - powiedział Bob Vampola, wiceprezes wydziału produktów lotniczych i obronnych firmy Microchip. „Zapewnia ona niezbędną ochronę, której systemy kosmiczne potrzebują, aby zapewnić najbardziej niezawodne przetwarzanie cyfrowe, w którym do przechowywania krytycznego kodu oprogramowania lub strumienia bitów, który napędza cały system, wymagana jest dodatkowa pamięć Flash”.

Odporne na promieniowanie do 50 kiloradów (krad) TID, nawet gdy Flash jest nadal obciążony i działa, urządzenie SST38LF6401RT umożliwia działanie systemów w szerokim zakresie zastosowań kosmicznych, które nie mogą pozwolić sobie na utratę wykonywanego kodu, która mogłaby prowadzić do poważnych awarii i utraty całego systemu. Pamięć jest idealnym towarzyszem wzmocnionego radiacyjnie procesora SoC SAMRH71 Arm® Cortex®-M7 firmy Microchip i może być również używany z firmowymi układami FPGA RT PolarFire® do obsługi rekonfiguracji systemu podczas lotu. Urządzenie jest kompatybilne z wersją przemysłową dla łatwego przejścia do wersji plastikowej lub ceramicznej przeznaczonej do zastosowań kosmicznych na poziomie płytki drukowanej (PCB). Napięcie robocze SST38LF6401RT wynosi od 3,0 do 3,6 V (V).

Proces COTS firmy Microchip odporny na promieniowanie

Wybierając odpowiednie urządzenia ze sprawdzonej rodziny produktów motoryzacyjnych lub przemysłowych i dodając ulepszenia procesu krzemowego, Microchip zapewnia im ulepszone zabezpieczenia, które czynią je bardziej odpornymi na zatrzaskiwanie się pojedynczych zdarzeń w środowiskach silnie jonizujących. Wydajność promieniowania nieznacznie zmodyfikowanych urządzeń jest w pełni scharakteryzowana i wspierana przez dedykowany raport promieniowania dla każdego bloku funkcjonalnego. Urządzenia są wykorzystywane w różnych zastosowaniach, od rakiet nośnych i konstelacji satelitarnych po stacje kosmiczne. Projektanci mogą rozpocząć wdrażanie systemu od łatwych do znalezienia urządzeń COTS, a następnie zamienić je na kompatybilne pinowo odpowiedniki klasy kosmicznej w niezawodnych obudowach z tworzywa sztucznego lub ceramiki.

Zapytaj o produkt