Układy FPGA PolarFire firmy Microchip zakwalifikowane dla specyfikacji temperaturowej klasy militarnej oraz motoryzacyjnej AEC-Q100

Kategoria: , Tagi:
Układy FPGA PolarFire firmy Microchip zakwalifikowane dla specyfikacji temperaturowej klasy militarnej oraz motoryzacyjnej AEC-Q100

Firma Microchip Technology ogłosiła, że dostarcza układy FPGA PolarFire zakwalifikowane zarówno do specyfikacji Automotive Electronics Council Q100 (AEC-Q100), klasy T2 (-40 ° C do 125 ° C TJ), jak i militarnej klasy temperaturowej (-40°C do 125°C TJ).

Ta rozszerzona oferta produktów, utrzymuje wiodącą pozycję firmy Microchip jako dostawcy układów FPGA w zakresie niskiego poboru mocy dla różnych rynków wymagających wysokiej niezawodności. Ze względu na ograniczenia termiczne i przestrzenne, zastosowania motoryzacyjne, przemysłowe i wojskowe rozmieszczone w trudnych warunkach wymagają rozwiązań zapewniających moc i wydajność przestrzenną, a także bezpieczeństwo kryptograficzne. Układy FPGA PolarFire oferują wbudowane funkcje bezpieczeństwa, które umożliwiają bezpieczną komunikację, szyfrowany strumień bitów i kryptograficznie zabezpieczony łańcuch dostaw, zapewniając rozwiązania odporne na manipulacje dla tych wrażliwych segmentów rynku.

W przeciwieństwie do układów FPGA opartych na SRAM, urządzenia Microchip mogą działać bez wentylatorów, a w niektórych przypadkach nawet bez radiatorów, upraszczając konstrukcję termiczną systemu i stwarzając nowe możliwości dla mniejszych, lżejszych konstrukcji. Jest to szczególnie ważne w zastosowaniach motoryzacyjnych, takich jak wykrywanie martwego pola, systemów ostrzegania o zmianie pasa ruchu i kamer cofania. Ponadto rozszerzony zakres temperatur urządzeń klasy wojskowej w połączeniu z najnowocześniejszymi zabezpieczeniami umożliwia programistom zaufanie i dodanie większej mocy obliczeniowej w środowiskach o ograniczonej temperaturze, takich jak te występujące w zaawansowanych systemach broni strategicznej.

Usuwanie ciepła z systemu nie jest darmowe” - powiedział Bruce Weyer, wiceprezes działu FPGA firmy MicrochipIm mniej ciepła przenosisz, tym niższe są całkowite koszty systemu. W niektórych przypadkach możliwe jest całkowite usunięcie wentylatorów z systemów, które często mają krótki średni czas między awariami. Inżynierowie z branży motoryzacyjnej i lotniczej mogą teraz opracowywać rozwiązania FPGA średniej klasy o najniższej mocy całkowitej, najwyższej niezawodności i najlepszych w swojej klasie technologiach bezpieczeństwa, a wszystko to przy niższym całkowitym koszcie systemu."

Czym jest AEC-Q100?

AEC-Q100 to test obciążeniowy oparty na mechanizmie awarii dla obudowach układów scalonych używanych w zastosowaniach motoryzacyjnych. Specyfikacja została ustanowiona przez AEC w celu określenia wymagań kwalifikacyjnych i procedur dla obudów układów scalonych stosowanych w przemyśle motoryzacyjnym. Urządzenie z certyfikatem AEC-Q100 oznacza, że ​​przeszło ono określone testy obciążeniowe i gwarantuje określony poziom jakości / niezawodności.

O układzie FPGA PolarFire

Układy FPGA PolarFire zapewniają do 50% mniejsze zapotrzebowanie na moc niż konkurencyjne rozwiązania. Rodzina urządzeń PolarFire oferuje od 100 tys. Elementów Logicznych (LE) do 500 tys. LE, zawierając nadajniki-odbiorniki 12,7 GHz.

Libero® SoC Design Suite, to z kolei narzędzie programistyczne do projektowania przy użyciu układów FPGA i SoC firmy Microchip, obsługuje obecnie zarówno układy AEC-Q100, jak i FPGA przystosowane do pracy w warunkach militarnych.

Zapytaj o produkt