Wzmocnione przed promieniowaniem przetwornice DC-DC SA50-120 firmy Microchip rozszerzają portfolio produktów COTS

Kategoria: , Tagi:
Wzmocnione przed promieniowaniem przetwornice DC-DC SA50-120 firmy Microchip rozszerzają portfolio produktów COTS

W miarę wzrostu zależności od satelitów komunikacyjnych i meteorologicznych oraz rozszerzania zakresu i misji badań kosmicznych, potrzebna jest nowa technologia, która przyspieszy projektowanie i produkcję systemów lotów kosmicznych. Firma Microchip Technology Inc. ogłosiła rozszerzenie rodziny przetworników mocy SA50-120 o dziewięć nowych jednostek opartych na technologii Commercial Off-the-Shelf (COTS). Technologia ta zapewnia inżynierom przetwornice mocy przystosowane do zastosowań kosmicznych, które pomagają zminimalizować ryzyko i obniżyć koszty rozwoju.

Wzmocnione przed promieniowaniem przetwornice DC-DC SA50-120 firmy Microchip to jedyne dostępne standardowe niehybrydowe przetworniki DC-DC klasy kosmicznej - wykorzystujące konstrukcję przystosowaną do montażu powierzchniowego, umożliwiając elastyczność i dostosowanie do konkretnych zastosowań i wymagań. Rodzina SA50-120, zakwalifikowana ze standardami Mil-Std-461, Mil-Std-883 i Mil-Std-202, umożliwia projektantom rozpoczęcie projektowania od sprawdzonej technologii COTS i szybkie skalowanie rozwoju, zmniejszając ryzyko i czas rozwoju.

Przetwornice mocy SA50-120 wykorzystują wejście 120V i oferują do 56 W mocy wyjściowej w niskoprofilowym, niewielkim rozwiązaniu. Te zgodne z EMI i zabezpieczone przed promieniowaniem konstrukcje z pojedynczymi i potrójnymi wyjściami są idealne dla stacji kosmicznych i platform programu ORION. Jednostki wykorzystują regulatory przełączające, które wykorzystują topologię jednokierunkowego przekształtnika typu forward, sterowaną w trybie prądu szczytowego, z odpornością na pojedyncze zdarzenia. Oferując osiem milionów godzin średniego czasu między awariami (MTBF) i sprawność do 87% - najwyższą ze wszystkich standardowych konwerterów DC-DC 120 V klasy kosmicznej, SA50-120 maksymalizuje wydajność i niezawodność systemu. Jednostki są zakwalifikowane do przetrwania 100 krad (Si) całkowitej dawki jonizacyjnej (TID) i efektów pojedynczego zdarzenia (SEE) większych niż 80 MeV cm2/mg, oferując synchronizację, sygnał sterujący włączania/wyłączania logiki tranzystorowej (TTL) oraz różne funkcje ochronne. Wersje z jednym wyjściem dodatkowo oferują zdalne wykrywanie, regulację napięcia wyjściowego i funkcje połączenia równoległego.

30-letnia tradycja Microchip jako firmy zajmującej się technologiami kosmicznymi obejmuje ponad 50 programów i platform, które odniosły sukces” - powiedział Leon Gross, wiceprezes jednostki biznesowej Microchip Discrete Products GroupNieustannie inwestujemy w rozwój technologii o krytycznym znaczeniu dla lotów kosmicznych

Wprowadzając nowe rozwiązania oparte na technologii COTS, firma współpracuje również z producentami systemów i integratorami w zakresie zarządzania przestarzałymi produktami, wspierając wysiłki klientów w celu zminimalizowania przeprojektowania i wydłużenia cykli życia, zmniejszając tym samym ogólne koszty systemu.

Konwertery mocy DC-DC firmy Microchip uzupełniają zróżnicowaną ofertę wzmocnionych i odpornych na promieniowanie macierzy bramek programowalnych (FPGA), mikrokontrolerów (MCU), mikroprocesorów (MPU), produktów do pomiaru czasu, półprzewodników oraz regulatorów punktu obciążenia i przekaźników elektromechanicznych o wysokiej niezawodności, zapewniając projektantom kompletne rozwiązania systemowe dla szerokiej gamy zastosowań.

Zapytaj o produkt