DesignShield firmy Microchip chroni systemy FPGA o znaczeniu krytycznym

Kategoria: , Tagi:
DesignShield firmy Microchip chroni systemy FPGA o znaczeniu krytycznym

Systemy o znaczeniu krytycznym i inne systemy „high-assurance” rozmieszczone na całym świecie narażone są na szybko zmieniające się zagrożenia ze strony cyberprzestępców, którzy próbują uzyskać informacje Critical Program Information (CPI) za pośrednictwem układów FPGA, które je obsługują. Firma Microchip Technology Inc. ogłosiła, że rozszerzyła zabezpieczenia swojej rodziny układów FPGA o narzędzie programistyczne DesignShield, które dodatkowo pomaga zapobiegać wydobywaniu informacji.

„Jako lider w dziedzinie bezpieczeństwa, Microchip oferuje portfolio zawierające najnowsze środki zaradcze zmniejszające ryzyko klonowania, kradzieży własności intelektualnej, inżynierii wstecznej lub wprowadzania złośliwych koni trojańskich” - powiedział Bruce Weyer, wiceprezes działu FPGA firmy Microchip. „Ochrona CPI we wdrożonych systemach za pomocą naszego narzędzia DesignShield ma zasadnicze znaczenie dla bezpieczeństwa narodowego i żywotności gospodarczej. Narzędzie poprawia stan mechanizmów ochrony strumienia bitów i zapewnia kolejną warstwę ochronną, zapewniając, że wdrożone systemy zachowują się zgodnie z przeznaczeniem i są bezpieczne przed fałszerzami i ich zagrożeniem dla inwestycji projektowych dewelopera i reputacji marki

Narzędzie DesignShield zostało stworzone w celu ochrony inżynierów systemów lotniczych, obronnych i innych przed cyberprzestępcami próbującymi uzyskać strumień bitów FPGA z systemów rozmieszczonych w terenie. Odstrasza od inżynierii wstecznej strumienia bitów, który często może zawierać CPI, ukrywając jego logiczny odpowiednik za pomocą kombinacji logicznych i opartych na routingu technik szyfrowania. Poprawia to bezpieczeństwo i integralność projektu, jednocześnie zmniejszając ryzyko uszkodzenia systemu i zmniejszając prawdopodobieństwo, że niestandardowy kod, własność intelektualna lub informacje krytyczne dla bezpieczeństwa narodowego są wykorzystywane przez nieautoryzowanych użytkowników.

Narzędzie DesignShield jest dostępne na licencji w ramach programu wczesnego dostępu firmy Microchip, który umożliwia klientom rozpoczęcie projektowania przy użyciu urządzeń FPGA i narzędzi projektowych jeszcze przed szerszą dostępnością komercyjną. Narzędzie DesignShield jest częścią pakietu narzędzi programistycznych Libero firmy Microchip.

Aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z nami pod adresem microchip@gamma.pl

Zapytaj o produkt