Transceivery Ethernet PHY LAN867x upraszczają wdrożenia Przemysłowego Internetu Rzeczy (IIoT)

Kategoria: , Tagi:
Transceivery Ethernet PHY LAN867x upraszczają wdrożenia Przemysłowego Internetu Rzeczy (IIoT)

Inteligentna produkcja zwiększa wydajność automatyzacji, ponieważ sieci cyfrowe coraz częściej łączą maszyny, wyposażenie linii produkcyjnych i robotykę. Sieci technologii operacyjnej (OT) i technologii informacyjnej (IT), które mają kluczowe znaczenie dla Przemysłowego Internetu Rzeczy (IIoT), opierają się na sieci Ethernet w celu zapewnienia interoperacyjności i przyspieszenia transmisji danych oraz zapewnienia bezpieczeństwa. Rodzina układów LAN867x PHY sieci 10BASE-T1S, to nowe rozwiązanie które zaprezentowała firma Microchip Technology Inc., rozszerzając łączność Ethernet na brzegi sieci przemysłowych, upraszczając architekturę i zmniejszając ryzyko dla projektantów.

Transceivery Ethernet PHY LAN867x firmy Microchip to wysokowydajne, niewielkie urządzenia umożliwiające połączenie ze standardowymi urządzeniami systemowymi, w tym czujnikami i siłownikami, które wcześniej wymagały własnych systemów komunikacyjnych.

Dzięki urządzeniom LAN867x infrastruktura all-Ethernet w systemach OT i IT może zostać rozszerzona na brzegi sieci. Eliminują one potrzebę stosowania bram, które w przeszłości były potrzebne do łączenia niekompatybilnych systemów komunikacyjnych. Pojedyncza para przewodów zmniejsza koszty, a architektura magistrali wielopunktowej zmniejsza zapotrzebowanie na drogie przełączniki i zwiększa skalowalność. Kilka węzłów może pracować na tej samej linii magistrali z dużą przepustowością danych.

Układy PHY LAN8670, LAN8671 i LAN8672 firmy Microchip są pierwszymi w branży zaprojektowanymi i zweryfikowanymi pod kątem nowego standardu 10BASE-T1S dla sieci Ethernet wydanego przez IEEE. 10BASE-T1S odpowiada na wyzwania związane z tworzeniem architektur all-Ethernet dla zastosowań przemysłowych, takich jak sterowanie procesami, automatyzacja budynków i konsolidacja systemów z wieloma technologiami połączeń wzajemnych. Konfiguracja umożliwia topologię wielopunktową (linia magistralna), mniejszą liczbę kabli, rozwój na płytkach drukowanych, z co najmniej ośmioma węzłami i zasięgiem co najmniej 25 metrów.

Infrastruktura all-Ethernet upraszcza architekturę, wykorzystując dobrze znane mechanizmy komunikacji i bezpieczeństwa. Zmniejsza to koszty i ryzyko podczas projektowania nowych systemów. Dodatkowe zalety obejmują użycie tego samego protokołu niezależnie od szybkości warstwy fizycznej oraz działanie w ramach ustalonych infrastruktur i ekosystemów bezpieczeństwa.

Technologia 10BASE-T1S firmy Microchip zapewnia przewagę integracji punktu końcowego z chmurą, łącząc produkty, elementy sterujące, oprogramowanie i usługi w prostszy i bardziej opłacalny sposób” - powiedział Julien Michel, kierownik projektu Connected Systems w Schneider ElectricTechnologia pomoże maksymalnie wykorzystać nasze zasoby, łącząc postęp i zrównoważony rozwój dla wszystkich

Dla architektów i projektantów systemów przemysłowych połączenie wielu różnych urządzeń i technologii komunikacyjnych jest często trudne i podatne na błędy”, powiedział Matthias Kaestner, wiceprezes Automotive w firmie MicrochipKorzystanie z 10BASE-T1S Ethernet upraszcza te połączenia, zwiększając interoperacyjność i szybkość, co ma kluczowe znaczenie w środowisku przemysłowym

LAN867x rozszerza portfolio produktów Microchip oferując kompletne rozwiązania systemowe do zastosowań przemysłowych, które obejmują m.in. mikrokontrolery (MCU), mikroprocesory (MPU) i przełączniki z interfejsami Ethernet, a także narzędzia programistyczne, płytki ewaluacyjne i wsparcie techniczne.

Komentarze do artykułu

Zapytaj o produkt