Microchip umożliwia szybkie bezprzewodowe ładowanie Qi® 1.3 z bezprzewodowym uwierzytelnianiem urządzeń

Kategoria: , Tagi:

W celu zapewnienia wysokiej jakości bezprzewodowych nadajników mocy do ładowania, Wireless Power Consortium (WPC) opublikowało specyfikację Qi® 1.3 z rozszerzonym profilem mocy. Nowa specyfikacja stworzyła zapotrzebowanie na wysoce bezpieczne krzemowe urządzenia uwierzytelniające do pełnego wsparcia serwisowego. W odpowiedzi na to zapotrzebowanie firma Microchip Technology Inc. zaprezentowała nową wersję przemysłowej klasy układu TrustFLEX ECC608 i motoryzacyjnej klasy układu autoryzującego Trust Anchor TA100 w połączeniu z usługami bezpiecznego dostarczania kluczy Microchip dla nadajników mocy Qi 1.3. Ta nowa oferta to kompleksowy, bezpieczny podsystem pamięci masowej, który obejmuje obsługę uwierzytelniania kluczy w systemach konsumenckich i samochodowych.

Specyfikacja Qi 1.3 nakazuje teraz dodanie bezpiecznego podsystemu pamięci masowej z bezpiecznym dostarczaniem kluczy, w tym certyfikatami X.509 do kryptograficznej weryfikacji źródła i jakości certyfikowanego nadajnika mocy. Gdy odbiorca, np. w telefonie komórkowym umieszczonym na nadajniku mocy Qi 1.3 może początkowo przyjąć ładowanie 5 lub wcale. Następnie po udanym uwierzytelnieniu ECC opartym na X.509, które udowodni, że ładowarka jest zatwierdzonym urządzeniem („do not harm”), telefon bezpiecznie zaakceptuje ładowanie mocą 15W, znacznie skracając czas ładowania.

Microchip jest teraz licencjonowanym przez WPC produkcyjnym urzędem certyfikacji (CA), oferującym nie tylko wstępnie skonfigurowane bezpieczne rozwiązania podsystemu pamięci masowej, które zmniejszają złożoność i czas opracowywania, ale także obniżają techniczną barierę wejścia poprzez obsługę całej ceremonii kluczy za pomocą głównego urzędu certyfikacji WPC w imieniu klientów Microchip. Dostarczając kompletny certyfikowany projekt referencyjny, w tym MCU aplikacji, stos oprogramowania Qi 1.3, bezpieczne podsystemy pamięci masowej z obsługą biblioteki kryptograficznej wraz z usługami udostępniania zarówno dla aplikacji motoryzacyjnych, jak i konsumenckich, Microchip jest kompleksowym dostawcą rozwiązań Qi 1.3.

Nasze rozwiązania podsystemów bezpiecznej pamięci masowej WPC pokazują nieustanne zaangażowanie firmy Microchip w ułatwianie wdrażania na dużą skalę najnowocześniejszych architektur zabezpieczeń w systemach wbudowanych.” - powiedział Nuri Dagdeviren, wiceprezes działu produktów bezpieczeństwa w firmie Microchip TechnologyCodziennie pracujemy, aby obniżyć barierę wejścia do tej złożonej, ale niezbędnej technologii dla naszych klientów na rynku ładowania bezprzewodowego.

Narzędzia programistyczne

Układ Microchip ECC608 TrustFLEX obsługiwany jest przez CryptoAuth Trust Platform Development Kit (DM320118).

Z kolei TA100 będzie wymagał TA100 8-pin SOIC Socket Board (AC164166) lub TA100 24-VQFN Socket Board (EV39Y17A) do podłączenia do zestawu rozwojowego CryptoAuth Trust Platform Development Kit (DM320118).

Ponadto firma Microchip oferuje narzędzie do tworzenia oprogramowania Trust Platform Design Suite dla bezpiecznych podsystemów pamięci masowej oraz certyfikowany projekt referencyjny WPC Qi1.3.

Zapytaj o produkt