PIC32CM LS60 firmy Microchip, pierwszy w branży mikrokontroler zintegrowany z solidnym, bezpiecznym podsystemem i technologią Arm® TrustZone®

Kategoria: , Tagi:
PIC32CM LS60 firmy Microchip, pierwszy w branży mikrokontroler zintegrowany z solidnym, bezpiecznym podsystemem i technologią Arm® TrustZone®

Zagrożenia bezpieczeństwa stają się coraz bardziej złożone i powodują wyzwania w zakresie rozwoju produktów na rynkach Internetu rzeczy (IoT), konsumenckiego, przemysłowego, medycznego i innych. Niezbędne jest, aby produkty te posiadały silne wbudowane zabezpieczenia, a jednocześnie oferowały niskie zużycie energii i dłuższą żywotność baterii. Dlatego też firma Microchip Technology Inc. wprowadza na rynek pierwszy w branży mikrokontroler (MCU), który łączy bezpieczny podsystem i technologię Arm® TrustZone® w jednym pakiecie. Mikrokontroler PIC32CM LS60 oparty na rdzeniu Arm Cortex®-M23, integruje bezpieczny podsystem Trust Platform firmy Microchip, ułatwia opracowywanie produktów końcowych przy użyciu jednego mikrokontrolera zamiast dwóch lub więcej układów scalonych. Dzięki temu projektanci mogą oprzeć się na jednym zaufanym źródle, wybierając 32-bitowy MCU, który został zaprojektowany do ochrony produktów i użytkownika końcowego przed zdalnymi lub fizycznymi atakami na ich inteligentne urządzenia domowe, akcesoria do smartfonów lub tabletów, przenośne urządzenia medyczne, urządzenia do noszenia i podłączone urządzenia czy nawet roboty przemysłowe.

Ponieważ branża IoT nadal szybko się rozwija, potrzeba zabezpieczenia urządzeń brzegowych za pomocą wysokich standardów ochrony stała się niezbędna. PIC32CM LS60, dzięki połączeniu łatwej w użyciu technologii Arm TrustZone i bezpiecznego podsystemu platformy zaufania Common Criteria Joint Interpretation Library (JIL), umożliwia programistom wdrażanie sprawdzonych w branży praktyk bezpieczeństwa i środków zaradczych w celu ochrony przed szeroka klasa znanych ataków zdalnych i fizycznych. Tego typu projekty są obsługiwane za pomocą narzędzi, takich jak MPLAB® Code Configurator (MCC) TrustZone Manager i Trust Platform Design Suite, aby uprościć konfigurację bezpiecznego podsystemu. Usługa udostępniania Microchip Trust Platform umożliwia bezpieczne udostępnianie kluczy i certyfikatów.

Dzięki integracji technologii Arm TrustZone i bezpiecznego podsystemu Microchip w jednym pakiecie, PIC32CM LS60 jest rozwiązaniem, którego rynek wcześniej nie widział” – powiedział Rod Drake wiceprezes 32-bitowej jednostki biznesowej Microchip Technology. „Wierzymy, że bezpieczeństwo, łatwość użytkowania i niskie zużycie energii tego nowego mikrokontrolera MCU będzie potężną zmianą we wdrażaniu zaawansowanej technologii bezpieczeństwa w aplikacjach IoT

Wraz z rosnącą popularnością funkcji dotykowych w wodoodpornych urządzeniach do noszenia i nowoczesnych urządzeniach, projektanci systemów wbudowanych stają przed wyzwaniem opracowania interfejsów dotykowych, które działają dobrze w hałaśliwym i wilgotnym środowisku. PIC32CM LS60 integruje udoskonalony peryferyjny kontroler dotykowy z funkcją Driven Shield Plus, która zapobiega fałszywym dotknięciom spowodowanym wilgocią i zapewnia wysoką odporność na zakłócenia, umożliwiając tworzenie wyjątkowych interfejsów dotykowych.

Ponadto urządzenie zawiera niezależne od rdzenia urządzenia peryferyjne SleepWalking i system zdarzeń. Te urządzenia peryferyjne utrzymują rdzeń MCU w trybie uśpienia przez dłuższy czas, aby zmniejszyć zużycie energii. Mikrkontroler wyposażony jest również w układy analogowe, który obejmują wzmacniacze operacyjne (Op Amps), przetworniki cyfrowo-analogowe (DAC) i przetworniki analogowo-cyfrowe (ADC), które mogą działać w trybach uśpienia i być połączone z różnymi czujnikami . PIC32CM LS60 jest kompatybilny z narzędziami MPLAB Data Visualizer i Power Debugger, których można używać do monitorowania, analizowania i dostrajania wartości zużycia energii w czasie rzeczywistym. Ułatwia to klientom opracowywanie aplikacji o niskim poborze mocy i szybsze wprowadzanie na rynek produktów o wydłużonej żywotności baterii.

Niezwykle rozbudowana oferta narzędzi programistycznych

Microchip oferuje następujące narzędzia i usługi programistyczne do obsługi PIC32CM LS60 i jego wariantów: Trust Platform Provisioning Service, Trust Platform Design Suite (TPDS), platforma MPLAB Harmony v3 z MPLAB Code Configurator dla Arm TrustZone, Touch Library, Touch Configurator, MPLAB Data Vizualizator, Power Debugger, zestaw ewaluacyjny Curiosity Pro PIC32CM LE00, zestaw ewaluacyjny Curiosity Pro PIC32CM LS00, zestaw ewaluacyjny Curiosity Pro PIC32CM LS60, PIC32CM LE00 ultraniskiego poboru mocy, odporny na wodę projekt referencyjny, zintegrowane środowisko programistyczne MPLAB X (IDE) i jego bogaty ekosystem debuggerów, programatorów i kompilatorów.

Zapytaj o produkt