8-bitowy zestaw dweloperski AVR-IoT Cellular Mini Development Board (EV70N78A) firmy Microchip pozwala rozwijać aplikacje 5G oraz NB-IoT

Kategoria: , Tagi:
8-bitowy zestaw dweloperski AVR-IoT Cellular Mini Development Board (EV70N78A) firmy Microchip pozwala rozwijać aplikacje 5G oraz NB-IoT

Deweloperzy rozwiązań IoT szukają łatwej ścieżki do wdrożenia bezpiecznego połączenia komórkowego w swoich aplikacjach, lecz borykają się ze złożonością projektu i wysokimi kosztami wdrożenia. Aby zaoferować rozwiązanie dla projektantów sieci, którzy potrzebują maksymalnej elastyczności lokalizacji, niskiego zużycia energii i prostoty wdrażania, firma Microchip Technology Inc. wprowadza do oferty płytkę rozwojową AVR-IoT Cellular Mini Development Board (#EV70N78A) opartą na 8-bitowym mikrokontrolerze AVR128DB48. Rozwiązanie to zapewnia solidną platformę dla rozpoczęcia budowania węzłów czujników i urządzeń wykonawczych w wąskopasmowych sieciach (NB-IoT) 5G.

AVR-IoT Cellular Mini Development Board to niewielkich rozmiarów płytka, będąca idealnym rozwiązaniem dla programistów, którzy chcą podłączyć urządzenia IoT do dostępnej sieci 5G. Jest to istotna funkcja dla urządzeń w ruchu lub znajdujących się w odległych obszarach o ograniczonej dostępności sieci dalekiego zasięgu (LoRa®) lub innych rozwiązań LPWAN (Low Power Wide Area Network).

Klienci mogą wykorzystać elastyczność i łatwość projektowania oferowaną przez najnowszą rodzinę 8-bitowych mikrokontrolerów AVR128DB48, w tym ochronę za pomocą urządzenia Microchip ATECC608 CryptoAuthentication™. Urządzenie ATECC608 można łatwo skonfigurować dla większości głównych dostawców usług w chmurze za pomocą narzędzia IoT Provisioning Tool firmy Microchip.

Microchip kontynuuje poszerzanie swojej rodziny 8-bitowych mikrokontrolerów AVR®, aby wdrażać różnorodne projekty wbudowane z łatwością i elastycznością” - powiedział Greg Robinson, wiceprezes ds. marketingu w jednostce biznesowej 8-bitowych mikrokontrolerów firmy Microchip. „Możliwość łączenia urządzeń zdalnych i mobilnych z siecią wąskopasmową 5G za pomocą 8-bitowego MCU otwiera nowe możliwości dla urządzeń zasilanych bateryjnie ze względu na kluczowe czynniki, takie jak niski pobór mocy w połączeniu z wysokiej jakości analogowymi urządzeniami peryferyjnymi”.

Płytka rozwojowa AVR-IoT Cellular Mini jest wstępnie skonfigurowana do wysyłania danych z wbudowanych czujników światła i temperatury do chmury, które można przeglądać za pomocą portalu typu sandbox firmy Microchip. Portal ten zapewnia klientom możliwość śledzenia i monitorowania ich urządzenia w czasie rzeczywistym ze zdalnej lokalizacji. Ta funkcjonalność obejmuje podstawowe wymagania wielu aplikacji w różnych branżach, w tym w rolnictwie, przemyśle i energetyce, a także w przestrzeniach konsumenckich, takich jak transport towarów, systemy alarmowe, automatyka budynków i zdalny monitoring.

Aby zapewnić programistom jeszcze łatwiejsze, wydajniejsze i bardziej ekonomiczne rozwiązanie do podłączania urządzeń IoT do 5G za pomocą układu mikrontrolera AVR128DB48, Microchip nawiązał współpracę z Sequans, aby wprowadzić jednoukładowy moduł Monarch 2 GM02S wyposażony w radio 5G LTE-M oraz NB-IoT. Microchip nawiązał również współpracę z Truphone, aby dostarczyć kartę eSIM dla usług komórkowych, która zapewnia niezawodny zasięg na całym świecie.

AVR-IoT Cellular Mini Development Board to świetne rozwiązanie dla producentów i hobbystów, ponieważ pasuje do formatu Adafruit Feather. Posiada złącze Qwiic/Stemma I2C dla łatwego rozszerzenia funkcjonalności, tworząc przejrzystą ścieżkę do produkcji. Jest również kompatybilny z Arduino® i obsługiwany przez bibliotek firmy Microchip, które zapewniają funkcjonalność dla HTTPS, MQ Telemetry Transport (MQTT), niskiego poboru mocy i innych.

Zapytaj o produkt