PIC32CX-BZ2 pierwsze mikrokontrolery PIC32 firmy Microchip oparte na rdzeniu ARM z wbudowaną łącznością Bluetooth oraz bogatymi opcjami peryferyjnymi

Kategoria: , Tagi:
PIC32CX-BZ2 pierwsze mikrokontrolery PIC32 firmy Microchip oparte na rdzeniu ARM z wbudowaną łącznością Bluetooth oraz bogatymi opcjami peryferyjnymi

Łączność bezprzewodowa stała się obowiązkową funkcją wielu produktów, ale często zwiększa koszty i złożoność projektu systemu, ponieważ zazwyczaj musi być dodana jako część większej aplikacji. Firma Microchip Technology Inc. wprowadziła do oferty swoją pierwszą rodzinę mikrokontrolerów PIC (MCU) opartych na rdzeniu ARM Cortex®-M4F, która rozwiązuje to wyzwanie poprzez zintegrowanie funkcji Bluetooth Low Energy bezpośrednio z jednym z najbardziej podstawowych komponentów systemu i wspierany jest przez jeden z najbardziej wszechstronnych ekosystemów deweloperskich w branży.

Nowa rodzina mikrokontrolerów PIC32CX-BZ2 usuwa bariery, które utrudniały wprowadzanie aplikacji bezprzewodowych na rynek, począwszy od problemów z dostępnością i złożonością, po przeszkody związane z certyfikacją i długoterminowym wsparciem technicznym” - powiedział Steve Caldwell, wiceprezes działu rozwiązań bezprzewodowych firmy Microchip. „Rodzina PIC32CX ściśle integruje łączność bezprzewodową z mikrokontrolerami, które opierają się na naszych dziesięcioleciach specjalistycznego doświadczenia i wspierane są przez pionowe podejście do produkcji, które obejmuje układy scalone, wysoce zintegrowane stosy oprogramowania firmy Microchip, wewnętrzną produkcję modułów i zorientowaną na klienta praktykę dotyczącą starzenia się”.

Rodzina PIC32CX-BZ2 firmy Microchip obejmuje urządzenia System-on-Chip (SoC), a także certyfikowane na całym świecie moduły RF. Oprócz funkcji Bluetooth Low Energy, rodzina obsługuje stosy Zigbee® i możliwości aktualizacji Over the Air (OTA). Funkcje sprzętowe obejmują 12-bitowy konwerter analogowo-cyfrowy (ADC), wiele timerów/liczników dla kanałów sterowania (TCC), wbudowany mechanizm szyfrowania oraz szeroki zestaw interfejsów do obsługi dotykowej, interfejsu CAN, czujników, wyświetlaczy i innych urządzeń peryferyjnych. 1 MB pamięci Flash obsługuje duże kody aplikacji, wieloprotokołowe stosy bezprzewodowe i aktualizacje OTA. Modele z certyfikatem AEC-Q100 Grade 1 (dla aplikacji do 125°C) dodatkowo upraszczają integrację łączności bezprzewodowej tam, gdzie wymagane są wysoce niezawodne rozwiązania.

Rodzina mikrokontrolerów PIC32CX-BZ2 upraszcza programowanie dzięki 32-bitowej platformie programistycznej MPLAB® Harmony firmy Microchip. Integracja MPLAB Code Configurator umożliwia z kolei szybkie rozpoczęcie prototypowania z rodziną PIC32CX-BZ2 przy użyciu automatycznego generowania kodu metodą „przeciągnij i upuść”. Liczne przykłady kodu aplikacji są hostowane na GitHub i połączone za pomocą narzędzia MPLAB Code Configurator i MPLAB Discover. Projektowanie RF z układami SoC PIC32CX-BZ2 jest uproszczone dzięki pakietom referencyjnym ekosystemu do projektowania układów scalonych i usługom bezprzewodowej kontroli projektu. Klienci z niewielką lub żadną wiedzą na temat RF mogą skorzystać z modułów Microchip WBZ451, które są wstępnie certyfikowane zgodnie z wieloma przepisami na całym świecie i posiadają zoptymalizowaną, wbudowaną konstrukcję RF.

PIC32CX-BZ2 mikrokontrolery firmy Microchip z wbudowaną łącznością Bluetooth oraz bogatymi urządzeniami peryferyjnymi

Narzędzia programistyczne

Oprócz narzędzia MPLAB Code Configurator, platforma MPLAB Harmony v3 zawiera wiele innych narzędzi i ekosystem debugerów, programatorów, wirtualnego sniffera i kompilatorów. Inne wsparcie obejmuje aplikacje demonstracyjne i dokumentację GitHub, usługi sprawdzania projektu bezprzewodowego oraz bloki konstrukcyjne, które przeprowadzają programistów przez wszystkie etapy procesu tworzenia aplikacji. Rodzina PIC32CX-BZ2 jest obsługiwana przez płytkę rozwojową WBZ451 Curiosity Board (EV96B94A).

Dostępność

Rodzina mikrokontrolerów PIC32CX-ZB2 jest już dostępna. Układy SoC PIC32CX1012BZ25048-I oraz PIC32CX1012BZ25048-E dostarczane są w 48-pinowych pakietach QFN (7x7). Moduły WBZ451PE-I i WBZ451UE-I wyposażone są z kolei odpowiednio w antenę na płytce drukowanej (PCB) i ze złączem U.FL dla anteny zewnętrznej.

Komentarze do artykułu

Zapytaj o produkt