MCP6V51 wzmacniacz operacyjny o zerowym dryfowaniu firmy Microchip dla sieci zdalnych czujników oraz aplikacji IoT

Kategoria: , Tagi:
MCP6V51 wzmacniacz operacyjny o zerowym dryfowaniu firmy Microchip dla sieci zdalnych czujników oraz aplikacji IoT

Szybkie ekspansja łączności bezprzewodowej takiej jak Wi-Fi® czy Bluetooth, zwiększa wysokiej częstotliwości hałas w naszej codziennej przestrzeni i środowisku pracy. Aby umożliwić projektantom zapewnienie lepszej wydajności, a jednocześnie łatwiej zarządzać coraz trudniejszym otoczeniem, firma Microchip Technology Inc. zaprezentowała wzmacniacz operacyjny o zerowym dryfowaniu MCP6V51. Nowy układ zapewnia ultra-precyzyjny pomiar, minimalizując jednocześnie rosnący wpływ zakłóceń wysokich częstotliwości, oferując szeroki zakres działania i wbudowane filtry zakłóceń elektromagnetycznych (EMI).

Rozwój sterowania przemysłowego i automatyzacji fabryk doprowadził do wzrostu liczby czujników, które należy monitorować. Wzmacniacz MCP6V51 został zaprojektowany w celu zapewnienia dokładnych, stabilnych danych z różnych czujników. Samokorygująca architektura z zerowym dryftem układu MCP6V51, umożliwia uzyskanie ultra-wysokiej precyzji prądu stałego (DC), zapewniając maksymalny offset o ±15 mikrowoltów (μV) i tylko ±36 nanovoltów na stopień Celsjusza (nV/°C) maksymalnego przesunięcia dryfu. Układ ten jest zatem idealnym wyborem do zastosowań takich jak m.in. automatyzacji fabryk, kontroli procesów i automatyki budynkowej, obsługując również wyjątkowo szeroki zakres napięcia roboczego, od 4,5 do 45V.

Wraz z rozprzestrzenianiem się bezprzewodowych czujników, istotną kwestią staje się ponadto interferencja wysokiej częstotliwości w czułych pomiarach analogowych. Dodatkowo wbudowane w układ MCP6V51 filtrowanie EMI zapewnia ochronę przed tymi niechcianymi i nieprzewidywalnymi źródłami zakłóceń.

"Microchip jest często kojarzony jako firma od mikrokontrolerów, > lecz posiadamy również w swojej ofercie wiodące w branży portfolio > analogowe, aby oferować kompleksowe rozwiązania systemowe dla > aplikacji przemysłowych" - powiedział Bryan J. Liddiard, wiceprezes > wydziału mixed-signal and linear business unit w firmie Microchip. > "Połączenie złożonej, stabilnej i odpornej na szum architektury oraz > technologii procesowej o wyższym napięciu sprawia, że urządzenia te > stają się trudne z punktu widzenia projektowania i produkcji, lecz > Microchip to firma, która może to zrobić - i robi to dobrze. "

Programowalne sterowniki logiczne i rozproszone systemy sterowania wykorzystywane w automatyce przemysłowej działają na różnych szynach napięciowych, takich jak 12V, 24V i 36V. MCP6V51 oferuje elastyczność w zakresie obsługi szerokiego zakresu napięć zasilających poprzez wspieranie zakresu napięcia roboczego do 45V.

Narzędzia programistyczne

8-Pin SOIC/MSOP/TSSOP/DIP Evaluation Board (#SOIC8EV) jest pustą płytką drukowaną, która umożliwia łatwą ewaluację pracy 8-pinowych urządzeń Microchip Technology. Każdy pin urządzenia jest podłączony do rezystora podciągającego, rezystora wciągającego, rezystora liniowego i kondensatora ładowania. Na płytce znajdują się również dodatkowe footprinty dla pasywnych elementów, umożliwiające wprowadzenie prostych obwodów.

Układ MCP6V51 dostępny jest 5-pinowych obudowach SOT-23, jak i 8-pinowych MSOP.

Więcej informacji o nowym wzmacniaczu operacyjnym MCP6V51 firmy Microchip mogą Państwo uzyskać w załączonej dokumentacji technicznej. Zapraszamy również do kontaktu z naszym działem handlowym.

Zapytaj o produkt