Układy FPGA SmartFusion® 2 i IGLOO® 2 firmy Microchip z certyfikacjami bezpieczeństwa funkcjonalnego IEC 61508 SIL 3 dla pojedyńczego zdarzenia SEU

Kategoria: , Tagi:
Układy FPGA SmartFusion® 2 i IGLOO® 2 firmy Microchip z certyfikacjami bezpieczeństwa funkcjonalnego IEC 61508 SIL 3 dla pojedyńczego zdarzenia SEU

Systemy stosowane w wielu wysoce niezawodnych zastosowaniach w lotnictwie komercyjnym, kosmicznym, obronnym, motoryzacyjnym i przemysłowym wymagają certyfikacji zgodnie ze specyfikacją bezpieczeństwa funkcjonalnego IEC 61508 Safety Integrity Level (SIL). Aby obniżyć koszty tego procesu i skrócić czas wprowadzania na rynek deweloperów systemów, firma Microchip Technology kontynuuje certyfikację swoich produktów i narzędzi zgodnie z branżowymi specyfikacjami bezpieczeństwa, dodając pakiety certyfikacji IEC 61508 SIL 3 dla dwóch kolejnych rodzin SoC FPGA i FPGA.

Pakiety bezpieczeństwa Microchip zbudowane są na odpornej na SEU, opartej na technologii Flash strukturze FPGA urządzeń SmartFusion 2 i IGLOO 2, a te FPGA są certyfikowane przez niezależnego rzeczoznawcę bezpieczeństwa TÜV Rhineland®. Dostarczane elementy obejmują certyfikację pakietu Microchip Libero® SoC Design Suite v11.8 Service Pack 4 i powiązanych narzędzi programistycznych, a także 28 rdzeni własności intelektualnej (IP), instrukcje bezpieczeństwa, dokumentację i karty danych urządzeń. Zapewniony jest również certyfikat bezpieczeństwa od TÜV Rheinland.

Microchip pomaga również chronić długoterminowe inwestycje klientów w certyfikację poprzez praktykowanie starzenia się zorientowanego na klienta, gdzie Microchip zobowiązuje się do budowania urządzeń używanych w certyfikowanym systemie tak długo, jak klienci chcą złożyć zamówienie, a Microchip jest w stanie uzyskać wszystkie podelementy urządzenia. Zwiększa to pewność, że certyfikacja nie będzie musiała być powtarzana, a jednocześnie zmniejsza ryzyko, że część nieoczekiwanie osiągnie koniec okresu eksploatacji i wymusza przeprojektowanie lub zmiany przepływu narzędzia.

Informacje o układach FPGA SmartFusion 2 SoC i układach FPGA IGLOO 2

W przeciwieństwie do układów FPGA opartych na statycznej pamięci o dostępie swobodnym (SRAM), układy FPGA SmartFusion 2 i IGLOO 2 firmy Microchip oparte na technologii Flash eliminują potrzebę ograniczania potrójnej nadmiarowości modułów (TMR), co zwiększa całkowite koszty systemu. SmartFusion 2 SoC FPGA jest jedynym urządzeniem, które integruje strukturę FPGA, procesor Arm® Cortex®-M3 i programowalne obwody analogowe. Z kolei IGLOO 2 o niskiej gęstości zużywa do 50 procent mniej energii niż podobne urządzenia i jest idealne do ogólnych funkcji wymagających większej ilości zasobów niż alternatywne układy FPGA.

Komentarze do artykułu

Zapytaj o produkt