PIC18-Q20 pierwsze w branży małopinowe mikrokontrolery firmy Microchip z interfjesem I3C oraz wielonapięciowymi wejściami/wyjściami (MVIO)

Kategoria: , Tagi:
PIC18-Q20 pierwsze w branży małopinowe mikrokontrolery firmy Microchip z interfjesem I3C oraz wielonapięciowymi wejściami/wyjściami (MVIO)

Będąc liderem integracji interfejsu Improved Inter Integrated Circuit® (I3C®), firma Microchip Technology wypuściła na rynek rodzinę mikrokontrolerów (MCU) PIC18-Q20, pierwszych w branży o małej liczbie pinów, z maksymalnie dwoma urządzeniami peryferyjnymi I3C i wielonapięciowymi wejściami/wyjściami (MVIO). Dostępne w 14- i 20-pinowych obudowach o wymiarach zaledwie 3 x 3 mm, mikrokontrolery PIC18-Q20 to kompaktowe rozwiązanie do zastosowań związanych ze sterowaniem w czasie rzeczywistym, wykrywaniem dotyku i łącznością. Mikrokontrolery oferują konfigurowalne urządzenia peryferyjne, zaawansowane interfejsy komunikacyjne i łatwe połączenie w wielu domenach napięcia bez konieczności stosowania komponentów zewnętrznych.

Dzięki funkcjonalności I3C, elastycznym urządzeniom peryferyjnym i możliwości działania w trzech niezależnych domenach napięcia, mikrokontrolery PIC18-Q20 doskonale nadają się do stosowania w połączeniu z głównym MCU w większym systemie. Ta rodzina mikrokontrolerów może wykonywać zadania, takie jak przetwarzanie danych z czujników, obsługa przerwań o niskim opóźnieniu i raportowanie stanu systemu, których główny MCU nie jest w stanie wykonywać tak efektywnie. Podczas gdy jednostka centralna (CPU) działa w innej domenie napięcia, urządzenie peryferyjne I3C działa w zakresie od 1,0 do 3,6V. Mikrokontrolery PIC18-Q20 mogą być stosowane w szerokiej gamie zastosowań i aplikacjach wrażliwych na przestrzeń, w tym w motoryzacji, sterowaniu przemysłowym, informatyce, IoT czy medycynie.

Jedną z głównych barier w przyjęciu IoT na dużą skalę jest koszt wdrożenia węzła brzegowego. Dzięki rodzinie mikrokontrolerów PIC18-Q20 firma Microchip pomaga przełamać tę barierę” – powiedział Greg Robinson, wiceprezes jednostki biznesowej 8-bitowych MCU firmy Microchip. „Wprowadzając pierwszy w branży mikrokontroler o małej liczbie pinów i I3C, umożliwiamy elastyczne i ekonomiczne skalowanie aplikacji IoT i wykorzystanie nowego standardu interfejsu komunikacyjnego

Ponieważ rynek zmienia się w kierunku zapotrzebowania na rozwiązania o wyższej wydajności, mniejszej mocy i mniejszych rozmiarach, I3C pomaga projektantom i twórcom oprogramowania sprostać tym potencjalnie trudnym wymaganiom. W porównaniu do I2C, I3C oferuje wyższą szybkość komunikacji i mniejsze zużycie energii, a wszystko to przy zachowaniu kompatybilności wstecznej ze starszymi systemami. Funkcjonalność I3C i MVIO w połączeniu z konfigurowalnymi niezależnymi urządzeniami peryferyjnymi (CIP) firmy Microchip pozwalają na obniżenie kosztów systemu, zmniejszenie złożoności projektu i zmniejszenie przestrzeni na płycie poprzez zastąpienie zewnętrznych przesuwników poziomu wieloma domenami napięcia w chipie.

Narzędzia programistyczne

Rodzina MCU PIC18-Q20 obsługiwana jest przez pełny ekosystem programistyczny firmy Microchip obejmujący sprzęt i narzędzia programowe, w tym zintegrowane środowiska programistyczne (IDE) MPLAB® X i MPLAB Xpress oraz MPLAB Code Configurator (MCC). Środowisko programistyczne Microchip jest proste i ułatwia wdrażanie oraz generowanie kodu, co pozwala na skrócenie całkowitego czasu rozwoju i zmniejszenie inwestycji finansowych.

Programiści mogą szybko rozpocząć ocenę możliwości I3C i MVIO układu PIC18-Q20, korzystając z zestawu PIC18F16Q20 Curiosity Nano Evaluation Kit (#EV70C97A) firmy Microchip – kompaktowej, ekonomicznej płytki rozwojowej do szybkiego prototypowania.

Gamma Sp. z o.o. jest autoryzowanym dystrybutorem rozwiązań firmy Microchip Technology w Polsce. Zapraszamy zapoznania się z dokumentacją techniczną nowych mikrokntrolerów PIC18-Q20 oraz do kontaktu z naszym działem handlowym.

Komentarze do artykułu

Zapytaj o produkt