Korporacyjnej klasy 16-kanałowy kontroler SSD PCIe® Gen 5 NVMe® firmy Microchip

Kategoria: , Tagi:

Ponieważ wymagania w zakresie przetwarzania danych wciąż ewoluują, skalowalna infrastruktura w chmurze wymaga rozwiązań, które maksymalizują przepustowość, minimalizują opóźnienia i są zoptymalizowane pod kątem efektywnego wykorzystania zasobów. Dlatego też firma Microchip Technology Inc. ogłosiła rozszerzenie rodziny kontrolerów Flashtec®, o kontroler SSD NVMe® 4016. Jako najbardziej wydajny w branży kontroler PCIe® Gen 5 NVMe SSD, kontroler Flashtec NVMe 4016 odpowiada na zapotrzebowanie rynku na niezawodne i wydajne dyski półprzewodnikowe (SSD) zapewniające przepustowość przekraczającą 14GB na sekundę i ponad 3 miliony IOPS. Dzięki zaawansowanej technologii oferuje rygorystyczne wsparcie dla QoS, wymaganą przez dzisiejsze aplikacje centrów danych zorientowane na chmurę.

Microchip z dumą przedstawia następną generację naszej linii produktów kontrolerów Flashtec NVMe. Jego wiodąca na rynku wydajność w połączeniu z naszą sprawdzoną i elastyczną architekturą oznacza, że NVMe 4016 może zapewnić naszym klientom najnowocześniejszą platformę dla ich rozwiązań PCIe Gen 5 NVMe SSD" - powiedział Pete Hazen, wiceprezes ds. danych firmy Microchip.

Dzięki 16 programowalnym kanałom NAND Flash o szybkości do 2400 MT/s kontroler Flashtec czwartej generacji może wykorzystywać pełną przepustowość PCIe Gen 5 × 4. NVMe 4016 pozwala na wykorzystanie istniejących inwestycji w oprogramowanie układowe w poprzednich generacjach i daje nowym klientom pewność i elastyczność w adaptacji tej sprawdzonej platformy do najtrudniejszych aplikacji chmurowych i korporacyjnych.

Jako kontroler zgodny z NVMe 2.0, NVMe 4016 nie tylko obsługuje wszystkie najnowsze aplikacje pamięci masowej i wydajności obliczeniowej, w tym Zoned Name Spaces (ZNS) i chmurową platformę Open Compute Platform (OCP), ale jego elastyczna architektura wspiera również stale ewoluujące specyfikacje NVMe.

NVMe 4016 jest również pierwszym kontrolerem PCIe Gen 5, który wprowadza obsługę szyfrowania łącza PCIe jako jedno z wielu ulepszeń funkcji w nowej generacji kontrolerów Flashtec. Dzięki uwierzytelnianiu opartemu na podwójnym podpisie i obsłudze Trusted Platform kontroler NVMe 4016 spełnia wszystkie krytyczne potrzeby w zakresie bezpieczeństwa pamięci masowej i aplikacji korporacyjnych. Zaawansowane możliwości wirtualizacji NVMe 4016 umożliwiają wdrażanie na dużą skalę maszyn wirtualnych (VM) oraz funkcji fizycznych (PF) na port w celu najbardziej wydajnego wykorzystania zasobów PCIe w stale rosnących infrastrukturach centrów danych i przetwarzania w chmurze.

Nadchodzące procesory Intel Xeon Scalable nowej generacji firmy Intel, o nazwie kodowej Sapphire Rapids, wdrożą PCI Express 5.0 z prędkością do 32,0 GT/s, aby zapewnić rozwiązania I/O o niskich opóźnieniach i dużej przepustowości, których potrzebują nasi klienci”, powiedział Dr Debendra Das Sharma główny architekt, I/O Technologies and Standards, w firmie IntelCieszymy się, że inwestycja w kontroler dysków PCIe 5.0 Flashtec firmy Microchip wzmacnia ekosystem i umożliwia szersze wdrażanie rozwiązań PCIe 5.0

Zaawansowane funkcje ECC uzbrojone w silniejsze możliwości korekcji błędów bitowych nadal torują drogę do wykorzystania gęstszych technologii NAND Flash, takich jak Qual-Level-Cell (QLC) Flash. Innowacje kontrolera Flashtec są kontynuowane dzięki dodaniu nowego, programowalnego silnika uczenia maszynowego (ML) w kontrolerze NVMe 4016, zdolnego do różnych funkcji rozpoznawania wzorców i klasyfikacji, które są wykorzystywane w aplikacjach sztucznej inteligencji (AI) i ML. Nowa technologia ML kontrolera NVMe 4016 oferuje nieskończone możliwości dla producentów i dostawców dysków SSD w zakresie zarządzania dyskami SSD w celu uzyskania maksymalnej wydajności i obniżenia kosztów.

Elastyczność kontrolera Flashtec obsługuje szeroką gamę formatów, w tym EDSFF. Wspierany przez wszechstronną platformę programistyczną, narzędzia do debugowania i dedykowany, najlepszy w swojej klasie zespół aplikacji, kontroler Flashtec NVMe 4016 spełnia wszystkie wymagania dotyczące najnowszych potrzeb rozwiązań SSD: wysoka pojemność, wysoka wydajność, bezpieczeństwo, optymalizacja zasilania i pamięć obliczeniowa gotowy.

Zapytaj o produkt