TA101 najnowszy układ bezpieczenego uwierzytelniania firmy Microchip Technology dla aplikacji motoryzacyjnych oraz embedded

Kategoria: , Tagi:
TA101 najnowszy układ bezpieczenego uwierzytelniania firmy Microchip Technology dla aplikacji motoryzacyjnych oraz embedded

W miarę jak pojazdy stają się coraz bardziej połączone i zaawansowane technologicznie, rośnie również potrzeba stosowania zwiększonych środków bezpieczeństwa. Nowe wymagania rządowe i motoryzacyjne dotyczące cyberbezpieczeństwa zaczynają uwzględniać większe rozmiary kluczy i standardy algorytmu Edwards Curve ed25519. W odpowiedzi na to nowe wyzwanie firma Microchip Technology wprowadziła na rynek najnowszy układ scalony TrustAnchor Security IC, TA101, który może obsłużyć złożone przypadki użycia w branży motoryzacyjnej i aplikacji embedded. TA101 obsługuje klucze o dużych rozmiarach do ECC P521, SHA512, RSA-4K i AES256 z większym poziomem bezpieczeństwa, przekraczającym obecne standardy i zapewniającym miejsce na przyszłe dostosowania, zachowując jednocześnie kompatybilność wsteczną dla mniejszych kluczy. TA101 jest oferowany jako przemysłowy układ zabezpieczający rodziny CryptoAuthentication™ Security IC oraz CryptoAutomotive™ Security IC, obsługujący urządzenia spełniające wymagania normy AEC-Q100 Grade 1.

Jako najnowsze urządzenie w ofercie układów scalonych bezpieczeństwa firmy Microchip, TA101 został specjalnie zaprojektowany do obsługi zabezpieczeń samochodowych, centrów danych i zastosowań przemysłowych. Urządzenie towarzyszące kryptografii współpracuje z mikrokontrolerem (MCU) lub mikroprocesorem (MPU) w celu obsługi funkcji kryptograficznych, w tym infrastruktury klucza publicznego, zarządzania certyfikatami i wymagań dotyczących bezpiecznego przechowywania kluczy. TA101 oferuje łatwe aktualizacje poprawek, uwierzytelnianie wiadomości, Transport Layer Security (TLS), bezpieczny rozruch, szerokopasmową ochronę treści cyfrowych (HDCP), aktualizacje oprogramowania sprzętowego, aktualizacje zabezpieczeń, przeniesienie własności, zarządzanie kluczami i uwierzytelnianie WPC Qi® 1.3.

Dla producentów niezwykle ważne jest nie tylko przestrzeganie aktualnych standardów, ale także pozostawanie o krok do przodu, jeśli chodzi o bezpieczeństwo. Wprowadzając kluczowe rozmiary powiązane z 256 bitami siły bezpieczeństwa, TA101 oferuje dużą różnorodność siły klucza teraz i na potrzeby przyszłych zastosowań” – powiedział Nuri Dagdeviren, wiceprezes korporacyjny Secure Computing Group firmy Microchip. „Dodatkowo modułowe podejście firmy Microchip do rozwiązań bezpieczeństwa pozwala klientom wybrać MCU o optymalnej wielkości i cenie w oparciu o główne zastosowanie modułu, jednocześnie standaryzując pojedyncze rozwiązanie bezpieczeństwa, które spełnia praktycznie wszystkie wymagania bezpieczeństwa”.

TA101 zapewnia alternatywną architekturę dla wbudowanego wielordzeniowego MCU/MPU do zarządzania siecią w pojazdach, oferując komponent zewnętrzny do obsługi bezpiecznego rozruchu i uwierzytelniania wiadomości. Urządzenie jest kompatybilne z szeroką gamą mikrokontrolerów i MPU, umożliwiając elastyczne rozwiązania, które mogą pomóc obniżyć koszty i skrócić czas wprowadzenia produktu na rynek.

TA101 oferuje zestaw algorytmów Commercial National Security Algorithm (CNSA) wymagany w wersji 1.0 oraz krzywą ed25519 w jednym układzie scalonym. Zmniejszając ryzyko związane z tworzeniem i wdrażaniem bezpiecznego kodu, jest on wstępnie zaprogramowany i wstępnie dostarczony w obiektach certyfikowanych przez firmę Microchip Common Criteria ALC_DVS.2.

Narzędzia programistyczne

Układ scalony bezpieczeństwa TA101 obsługiwany przez zestaw deweloperski platformy CryptoAuth Trust i kilka płytek wyposażonych w złącze mikroBUS™. Mogą one być również używane z płytką rozszerzeń mikroBUS Xplained Pro, która łączy się z szeroką gamą płytek Xplained Pro w celu opracowywania projektów z mikrokontrolerami SAM.

Warstwa abstrakcji mikrokontrolera TA101 AUTOSAR® (MCAL) jest zgodna z ASPICE poziomu 2. Biblioteka oprogramowania CryptoAuthentication firmy Microchip umożliwia bezproblemową integrację ze standardowymi w branży systemami operacyjnymi lub dostosowanymi stosami oprogramowania dla funkcji kryptograficznych. Pakiet Trust Platform Development Suite (TPDS) można wykorzystać do skonfigurowania prototypów i przygotowania ich do udostępnienia w bezpiecznych fabrykach Microchip.

Gamma Sp. z o.o. jest autoryzowanym dystrybutorem rozwiązań firmy Microchip Technology Inc. w Polsce. Zapraszamy do kontaktu z naszym działem handlowym.

Komentarze do artykułu

Zapytaj o produkt