Pierwszy adapter IEEE 802.3bt firmy Microchip transmitujący moc i dane przez Power over Ethernet na USB Type-C

Kategoria: , Tagi:
Pierwszy adapter IEEE 802.3bt firmy Microchip transmitujący moc i dane przez Power over Ethernet na USB Type-C

Istnieje wiele urządzeń konsumenckich, korporacyjnych i przemysłowych, które mają port USB Type-C® jako jedyną opcję zasilania wejściowego. Chociaż technologia USB-C® może oferować dużą moc i dużą szybkość transmisji danych, ogranicza zasięg instalacji do maksymalnie trzech metrów od gniazdka sieciowego. Ponieważ technologia Power over Ethernet (PoE) staje się coraz bardziej rozpowszechniona i wygodniejsza w dostarczaniu zasilania za pośrednictwem standardowego kabla Ethernet, jest to najbardziej praktyczne rozwiązanie zapewniające zarówno zasilanie, jak i przesyłanie danych na odległość do 100 metrów. Podczas gdy większość adapterów na rynku zapewnia tylko moc, zapewniają one tylko ograniczoną moc do 25 W. Dlatego firma Microchip Technology Inc. ogłosiła wprowadzenie adaptera PoE na USB-C o największej mocy, który przesyła zarówno moc, jak i dane, oferując do 60 W mocy wyjściowej USB za pośrednictwem kabla Ethernet obsługiwanego przez infrastrukturę PoE.

Adapter PD-USB-DP60 może przyjąć do 90W PoE i przekonwertować go na wyjście 60W przez USB-C, które będzie zasilać większość aparatów, laptopów, tabletów i innych urządzeń wykorzystujących USB-C do zasilania wejściowego. Adapter upraszcza instalację, zmniejszając zależność od infrastruktury prądu przemiennego. Bez zależności od gniazdka sieciowego nie ma już ograniczenia zasięgu do trzech metrów, a moc może być dostarczana na odległość ponad 100 metrów. Adapter zwiększa również możliwości zdalnego zarządzania energią urządzenia zasilającego USB-C. Możliwość zdalnego resetowania zasilania, zapewniane przez źródło PoE, umożliwia cykliczne włączanie i wyłączanie zasilania za pośrednictwem interfejsu internetowego lub protokołu Simple Network Management Protocol (SNMP) w celu zresetowania urządzenia, zamiast konieczności ręcznego odłączania i ponownego uruchamiania w miejscu, w którym znajduje się urządzenie.

Adapter PoE do USB-C firmy Microchip może łączyć się z różnymi źródłami PoE z różnymi wdrożonymi standardami. Obsługuje nowsze standardy IEEE 802.3af/at/bt, jak również starsze standardy PoE. Posiadanie wszechstronnego adaptera ma kluczowe znaczenie ze względu na wiele różnych wdrożeń PoE już zainstalowanych.

To nowe urządzenie jest idealne do łatwego wdrażania urządzeń USB-C i zapewniania im zasilania dalekiego zasięgu oraz łączności danych” - powiedziała Iris Shuker, dyrektor jednostki biznesowej Microchip PoEAdaptery są zbudowane przy użyciu układów scalonych zasilania USB firmy Microchip i chipsetów PoE i są idealnym połączeniem z naszymi najnowszymi wtryskiwaczami PoE i urządzeniami midspans

Możliwość konwersji mocy wejściowej 90W na moc wyjściową 60W umożliwia urządzeniom wymagającym ładowania większej mocy korzystanie z PoE, które wcześniej nie było to możliwe. Adapter można sparować z ekonomicznymi jednoportowymi i wieloportowymi (do 24) iniektorami PoE / midspanami oraz przełącznikami firmy Microchip, które są zgodne ze standardami branżowymi IEEE 802.3af / at / bt i zapewniają do 90 W mocy na port. Kiedy do zasilania urządzenia USB-C wymagana jest mniejsza moc, można użyć źródeł PoE IEEE802.3af (15,4 W) lub IEEE802.3at (30 W).

Microchip oferuje również kluczowe rozwiązania układów scalonych, które umożliwiają zastosowanie adaptera PoE na USB-C, w tym rodzinę układów scalonych PoE PD70xxx i mostek LAN7800 USB-to-Ethernet. Funkcjonalność zapewnia Microchip's Power Delivery Software Framework (PSF), stos typu open source Power Delivery (PD), który działa na kontrolerze UPD301C PD i zapewnia pełne wpsarcie możliwości PD 3.0 i dostosowywanie kontrolerów PD, mikrokontrolerów i koncentratorów USB firmy Microchip.

Zapytaj o produkt